حسابگر در تجارت

راهکار تجارت شایگان‌ سیستم مناسب شرکت‌های بازرگانی، پخش، خدماتی و … می‌باشد که نیازمند فرایندهایی یکپارچه برای مدیریت بهینه حسابداری مالی، انبار، خرید و فروش، دفتر چک و قسط، دریافت و پرداخت می‌باشند. با استفاده از این راهکار می‌توانید سفارشات، تامین کالا، سیستم چندارزی، صادرات و واردات، ارسال کالا، تعیین نمایندگان فروش و … را مدیریت نموده و ارتباط مناسبی بین واحدهای مختلف جهت پیشبرد امور و برنامه‌ریزی مجموعه صورت دهید. انعطاف پذیری بالای نرم افزار با استفاده از پارامترهای متنوع از قابلیت‌های متمایز این راهکار می‌باشد. چنانچه دارای شعبات متعددی می‌باشید از راهکار مبتنی بر وب شایگان‌سیستم و یا ارسال و دریافت اطلاعات بین شعب بصورت آفلاین در راهکار تجارت استفاده نمایید. گزارشات متنوع حسابداری، حجم خرید و فروش، کلیه گزارشات دارایی شامل گزارش دفاتر، گزارش فصلی خرید و فروش، ارزش افزوده، انواع گزارشات سود مشتریان یا کالاها، سود در بازه‌های زمانی مختلف و … راهگشای مدیریت جهت ارزیابی دقیق از عملکرد مجموعه می‌باشد.
۱ – طبقه بندی حساب‌ها و تعریف اطلاعات اولیه

تعریف شرکت و کدینگ حساب‌ها مطابق چارت بازرگانی، تعریف مشتریان و اشخاص با اطلاعات جزیی، ثبت مانده اول حساب‌ها و سند افتتاحیه هنگام ورود اطلاعات به نرم‌افزار.

۲ – تعریف و گروه‌بندی کالاها و موجودی انبار

تعریف کالا با امکان تعیین ویژگی‌های جزیی برای هرکالا مانند مالیات بر ارزش افزوده، وزن و حجم، نوع قیمت‌گذاری، کلاس کالا، تعیین سطح قیمت، تخفیف پیش فرض و … ،تعریف ویژگی های متوع برای یک کالا با یک کاردکس، تعریف انبار، ثبت مانده ریالی و تعدادی هر کالا در انبار.

۳ – فاکتور سفارش و خرید

با استفاده از برنامه می‌توان انواع فاکتور سفارش و خرید را همراه با امکانات متنوع صادر نموده و برنامه به طور اتوماتیک موجودی انبار را بروز نموده و اسناد حسابداری را صادر می‌نماید. همچنین میتوان با استفاده از عطف اسناد، نحوه صدور اسناد حسابداری مربوطه را تغییر داد.

۴ – ثبت پیش‌فاکتور و فاکتور فروش

در نرم‌افزار حسابگر می‌توانید فاکتورهای فروش را همراه با امکانات متنوع وارد نموده، سیستم اسناد حسابداری آن‌ها را به صورت اتوماتیک صادر می‌کند و میتوان فاکتور را با روش‌های نقدی، کارت‌خوان، قسطی و چک تسویه نمود و یا به صورت نسیه طرف حساب را بدهکار نمود. همچنین جهت صدور فاکتور با سرعت بیشتر، امکان استفاده از فاکتور سریع فروش وجود دارد.

۵ – ثبت فاکتورهای مرجوعی (برگشت از خرید و برگشت از فروش)

در نرم‌افزار حسابگر به آسانی می‌توانید فاکتورهای خرید و فروش خود را برگشت نمایید و موجودی انبار خود را به روز داشته باشید. با صدور فاکتور برگشتی موجودی انبار بروز شده و سند مربوطه نیز صادر میشود و میتوانید تاریخچه ای از خرید و فروش کالا و مرجوعی شدن آن را درسیستم نگهداری کرده و گزارشات موردنیاز را تهیه نمایید.

۶ – ورود و خروج کالا از انبار و مغایرت گیری انبار

در نرم افزار حسابگر می‌توانید برای ورود و خروج کالا، علاوه بر فاکتورهای خرید و فروش کالا  از رسید و حواله انبار استفاده نمایید. همچنین از حواله انبار میتوان برای صدور فاکتور مصرف (کالاهای مصرفی و هزینه ای)  استفاده نمود. با کمک انتقال بین انبارها و حواله انبار، میتوان فاکتور ضایعات را نیز صادر نمود.  با استفاده از امکان انبارگردانی مانده واقعی موجود در انبار با تعداد مانده موجود در سیستم مقایسه شده و مانده واقعی هر کالا در سیستم وارد می‌شود.

۷ – تراکنش‌های مالی و ورود و خروج کالا از انبار با ارزهای مختلف همراه با گزارش‌گیری

در برنامه حسابگر می‌توانید انواع فاکتورها و اسناد را با ارزهای مختلف وارد نموده و با ارزهای مختلف از سیستم گزارش تهیه نمایید.

۸ – دفتر چک و دریافت / پرداخت

انجام کلیه امور مالی دریافت، پرداخت، ثبت چک‌های دریافتی و پرداختی، امکان جستجو و دستیابی به اطلاعات مختلف چک از جمله چک‌های پاس‌شده، برگشتی، در جریان و ….

هشدار چک‌های سررسید‌شده، امکان چاپ چک در سیستم و راس گیری چک از دیگر امکانات برنامه می‌باشد.

۹ – دریافت و پرداخت از صندوق‌های مختلف

با استفاده از نرم افزار حسابگر میتوانید از صندوق‌های مختلف دریافت داشته باشید و برای هر یک مدیریت جداگانه‌ای را اعمال نمایید و از دستگاه‌های کارت‌خوان بانکی استفاده کنید. همچنین با استفاده از قسمت تعریف انواع پرداخت، میتوانید پرداخت‌های مورد نیاز خود را مانند صندوق ۱، صندوق ۲، تنخواه گردان و … فعال نمایید و اولویت آنها را تغییر دهید.

۱۰ – مدیریت ارسال کالا و بار

با استفاده از این امکان می توان انواع خودروها را به همراه راننده‌هایشان که در یک شرکت یا فروشگاه مسئولیت حمل کالاها را بر عهده دارند تعریف کرد. این امکان این قابلیت را فراهم می‌آورد که کاربران بتوانند در هر فاکتور شرایط حمل کالا را تعریف کرده و از وضعیت ارسال کالاها با شرایط مختلف گزارش بگیرند.

۱۱ – ثبت هزینه و درآمدهای غیر عملیاتی و عملیاتی

در نرم‌افزار حسابگر شما قادر خواهید بود تمامی عملیات و تراکنش‌های خود را تحت سند حسابداری وارد سیستم نموده و از آن گزارش تهیه نمایید. همچنین قادر به ویرایش و طبقه‌بندی حساب‌های خود در درختواره حساب‌ها خواهید بود.

۱۲ – ارتباط با سایر سیستم‌ها
۱۳ – گزارش‌گیری‌های جامع
تعریف کالا در حسابداری بازرگانی
فاکتور خرید
پیش فاکتور
فاکتور مرجوعی
انبار گردانی در شایگان
فاکتور فروش با چند ارز
چک ها در حسابداری شایگان
روش پرداخت متنوع
وضعیت ارسال فاکتور
هزینه و درآمد غیر عملیاتی
ارتباط با سایر سیستم ها در شایگان
گزارشات جامع در شایگان
فهرست